Podvozky MINI s homologací CIK-FIA


Aktuální zimní přestávka je zajímavá především pro účastníky dětských kategorií. Historicky poprvé je totiž materiál homologovaný mezinárodní federací CIK-FIA, nikoliv národními ASN. Pojďme si tedy představit podvozky CRG a Maranello, které mají homologaci MINI a dají se tedy použít v dětských kategoriích – MINI 60, BABY60, MICROMAX, MINIROK…

 

CRG, respektive skupina T Group (T od majitele CRG, pana Tininiho) homologovala dva podvozky.

Prvním z nich je tradiční model HERO, který doznal menších změn a je k dispozici ve vícero značkách. Pro nás tedy především jako CRG HERO 2020 a MARANELLO MK2. Veškeré informace k tomuto modelu naleznete zde.

Druhým modelem je pak BLACK MIRROR, který je vyráběn pod značkou T Group a je k dostání v různých barevných variantách, tedy jak CRG, tak MARANELLO. Podrobnosti o tomto modelu jsou pak k dispozici zde.

Oba rámy jsou vyrobeny z trubek o průměru 28mm a mají několik možností nastavení. Výšku, systém ekcentrů Sniper a několik typů zadních os (standartně je motokára vybavena osou M – střední tvrdost).

Oba modely jsou vybaveny novou brzdou VEN 12 s kotoučem o průměru 162mm. Kotouč je pak ve dvou provedeních, a to s vnitřním chlazením a bez něj.

 

Rozdílem mezi oběma modely je pak geometrie rámu (ohnutí trubek) v přední části – Hero má jeden ohyb v prostoru nádrže, zatímco Black Mirror má kolem nádrže ohyby dva. Tento rozdíl je patrný na přiložených fotografiích rámů níže.

HERO BLACK MIRROR
HOMOLOGAČNÍ LIST RÁMU HERO
HOMOLOGAČNÍ LIST RÁMU BLACK MIRROR
HOMOLOGAČNÍ LIST BRZDY VEN 12
obrazek obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek obrazek

Jakékoliv dotazy ohledně bližší specifikace, cen, dodání nebo testů na dráze pak můžete směřovat na mail team@okkart.cz nebo na telefonní čísla uvedená v kontaktech.

CRG TEAM OKKART

Jiří Kočka OKKART Servis
Straky 29
417 71 Zabrušany

KONTAKT


Kalendář závodů


Partneři

a další