4. závod CZECH KART OPEN – MČR & PAČR


POSLEDNÍ ČERVNOVÝ VÍKEND PŘED PRÁZDNINAMI ZAVÍTALA ČESKÁ MOTOKÁROVÁ SÉRIE CZECH KART OPEN DO NĚMECKÉHO WACKERSDORFU, KDE JEZDCI BOJOVALI O DALŠÍ CENNÉ BODY DO MISTROVSTVÍ ČR A DO POHÁRU AUTOKLUBU ČR. CRG TEAM OKKART MĚL NA STARTU SVÉ JIŽ TRADIČNÍ ŽELÍZKA V OHNI. NEJLÉPE SI VEDL ONDŘEJ KOČKA, KTERÝ ZCELA DOMINOVAL V KATEGORII ROK.

01

Ondřej Kočka v ROK CUPu dominoval

Nejmladším startujícím, který hájil naše barvy, byl opět Matyáš Picka, který i přes velká vedra dělal na dráze radost především svým rodičům díky svému neustálému zlepšování se. Cílem nedělního superfinále projel jako desátý.

Ve třídě Honda Sprint startoval David Matějů, který zvítězil jak v měřeném tréninku, tak také v obou finálových jízdách. V nedělním superfinále pak bral po kolizi body za čtvrté místo.

Společně s Davidem pak ve třídě Honda Endurance startoval Jiří Petera v sobotním vytrvalostním závodě, který byl z důvodu velkých veder zkrácen ze tří hodin na dvě. Kvůli problémům s motorem jej přes slibný úvod nakonec dokončili jako třetí.

Mirek Pytlík dělá pokroky za volantem motokáry KZ2 a v nedělním superfinále třídy KZ2 Gentleman obsadil dvanáctou příčku.

01

Marek Pytlík získal i přes zdravotní problémy cenné body

Největší cíle byly kladeny opět na kategorii ROK, kde průběžnému pořadí vládnou dva naši jezdci, jmenovitě Ondřej Kočka a Marek Pytlík. Rychlost obou během pátečních tréninků byla slibná, nicméně Marka večer přepadla nevolnost způsobená pravděpodobně tropickým počasím. V sobotu tak nastoupil až do měřeného tréninku, a to velmi oslaben. Pro start do finálových jízd si vyjel devátou příčku. V první finálové jízdě ještě v sobotu večer ji proměnil v sedmé místo v cíli. V neděli byl na tom již mnohem lépe a jeho kondice se projevila i na výsledcích. Druhou finálovou jízdu dokončil na místě pátém a v samotném superfinále se na něj usmálo štěstí, když po smolném úvodu vybojoval místo třetí.

01

Ondřej Kočka nedal nikomu šanci a z Wackersdorfu si odvezl plný počet bodů

Ondřej Kočka pak předvedl zcela suverénní výkon, když zvítězil jak v měřeném tréninku, v obou finálových jízdách, ale také v samotném superfinále: „Konečně se mi podařilo zvítězit také v superfinále. Letos jsem zvítězil v sedmi z osmi odjetých finálových jízd, ale vítězství superfinále mi vždy uniklo. Jsem rád, že se to podařilo právě ve Wackersdorfu. Trať byla na české poměry docela nagumovaná a já těžil ze zkušeností, které zde mám ze závodů DKM, kde bylo gumy vždy podstatně více. Podvozek proto fungoval naprosto famózně, nejdůležitějším faktorem pak bylo uchladit motor a mít na superfinále pneumatiky v co nejlepším stavu. To se díky ohleduplné jízdě ve finálových jízdách podařilo a já si tak mohl superfinále naplno užít.“

Seriál Czech Kart Open má nyní prázdninovou přestávku a pokračuje až v polovině srpna pátým závodem v Chebu. CRG TEAM OKKART tam rozhodně nebude chybět. 

Tisková zpráva ve formátu pdf ke stažení zde.

CRG TEAM OKKART

Jiří Kočka OKKART Servis
Straky 29
417 71 Zabrušany

KONTAKT


Kalendář závodů


Partneři

a další