1. závod CZECH KART OPEN – MČR & PAČR


POSLEDNÍ DUBNOVÝ VÍKEND BYL TEN SPRÁVNÝ ČAS PRO ZAČÁTEK DOMÁCÍHO KARTINGOVÉHO SERIÁLU CZECH KART OPEN, TEDY SPOJENÉHO ČESKÉHO MISTROVSTVÍ A POHÁRU ČESKÉHO AUTOKLUBU. V ZÁPADOČESKÉM CHEBU TEDY NEMOHL CHYBĚT ANI CRG TEAM OKKART, KTERÝ TRIUMFOVAL NEJEN V HONDÁCH ZÁSLUHOU DAVIDA MATĚJŮ, ALE PŘEDEVŠÍM V KATEGORII ROK, KDE ZVÍTĚZIL MAREK PYTLÍK PŘED ONDŘEJEM KOČKOU.

01

Podvozky CRG byly na vodě opravdu rychlé

V dětských kategoriích jsme oproti předešlému roku měli zastoupení pouze v kategorii padesátek, kde sbíral zkušenosti mladičký Matyáš Picka. Maty se teprve seznamuje nejen s kartingem, ale především s novým prostředím, které mu CRG TEAM OKKART poskytuje. Během celého víkendu se zlepšoval nejen na suché dráze, ale vyzkoušel si i mokré podmínky. Jeho nadšení je rozhodně příslibem do budoucna a my se ze spolupráce s ním velmi těšíme.

V kategorii Honda za CRG TEAM OKKART tentokrát startoval pouze obhájce celkového vítězství, tedy David Matějů. Ten nedal svým soupeřům sebemenší šanci, když zvítězil jak v měřeném tréninku, tak v obou finálových jízdách a úspěšný víkend završil vítězstvím v nedělním superfinále.

01

David Matějů na nejvyšším stupínku ve třídě HONDA 390 Sprint

David Matějů se účastnil také sobotního vytrvalostního klání HONDA ENDURANCE, kde mu parťáka dělal Jiří Petera. Za velmi obtížných podmínek chladného deštivého počasí vyjeli obhájci loňského prvenství druhé místo.

Největší pozornost CRG TEAMu OKKART byla soustředěna na kategorii ROK. Ta letos poprvé startovala s motory ROK GP a na prvním závodě se sešlo devatenácti členné startovní pole. V barvách CRG TEAMu OKKART to byli Marek Pytlík a Ondřej Kočka. Oba dva naši jezdci patřili od samého počátku závodního víkendu k nejrychlejším.

Ondřej Kočka svou rychlost potvrdil již v měřeném tréninku, když zvítězil, zatímco Marek Pytlík byl čtvrtý nejrychlejší. V první finálové jízdě zvítězil Ondřej Kočka poklidnou jízdou o téměř tři sekundy před druhým v cíli. Jako třetí pak cílem projel Marek Pytlík.

01

Ondřej Kočka byl na vodě bezkonkurenční

Nedělní finálová jízda se jela na mokré dráze, což velmi svědčilo podvozkům CRG. Ondřej Kočka udržel po startu své vedení, když se druhého místa v těsném závěsu ujal Marek Pytlík. Oba dva jezdci začali svým pronásledovatelům okamžitě odjíždět. Bohužel ve třetím kole musel Marek Pytlík pro poruchu svíčky ze závodu odstoupit. Ondřej Kočka si pak svou pozici pouze kontroloval, nicméně i přesto svým soupeřům odjížděl a cílem projel o více jak 17 vteřin před druhým v pořadí. Veliká škoda odstoupení Marka Pytlíka v úvodu tohoto závodu, který mohl výkon CRG TEAMu OKKART na mokrém povrchu podtrhnout druhým místem nebo možná i vítězstvím.

01

Marek Pytlík v Superfinále nezaváhal a zvítězil

Do odpoledního superfinále pak startoval z pole position Ondřej Kočka, zatímco Marek Pytlík stál na roštu až na páté pozici. Ondřej Kočka si v úvodu závodu udržel vedení, zatímco Marek Pytlík se dostal na třetí pozici. Ondřej Kočka se však od samého začátku potýkal s technickými problémy, kdy se jeho motoru ve spodních otáčkách moc nechtělo, a tak v pomalých zatáčkách bojoval především s těmito problémy. Toho využíval jeden ze soupeřů, který s Ondrou sváděl krásné souboje. Při jejich souboji v posledním kole závodu však nezaváhal na třetím místě jedoucí Marek Pytlík, který oba dva předjel a zaslouženě si dojel pro vítězství. Ondřej Kočka nakonec dokázal udržet druhé místo, čímž jen potvrdil rychlost CRG TEAMu OKKART v kategorii ROK. Získaný „double“ byl tak skvělým zakončením úvodního podniku ROK CUPu s motory ROK GP.

01

Double pro CRG TEAM OKKART v kategorii ROK

CRG TEAM OKKART

Jiří Kočka OKKART Servis
Straky 29
417 71 Zabrušany

KONTAKT


Kalendář závodů


Partneři

a další